Gondolatok Fackelmann István Ásotthalom Nagyközség alpolgármesterének tollából.

Életmorzsák

A közös jövőnkért….

2018. február 21. - Fackelmann István

 

Amikor 1985-ben megvettük ásotthalmi tanyánkat, elkezdtük követni Szeged polgárainak hajdani életformáját. 1950-ig a Homokhátság ezen része Szeged birtoka, pusztája volt. Az alsótanyai homoksíványokat bérlőként művelték a szegediek, elsősorban nomád állattartással hasznosították. Szállásokat, majd tanyákat építettek és télen Szegeden, nyáron a tanyán laktak, gazdálkodtak. A szegedi nagy árvíz után sokan kiköltöztek a tanyavilágba. Az önállóvá váló tanyaközpontokban születtek meg a települések, így Ásotthalom is. A közvetlen összeköttetést a gazdasági kisvasút, a „madzag vasút” biztosította Szeged és tanyavilága között. A tanyasiak előbb a Rudolf térre (ma Roosevelt tér), majd a vonat megszüntetése után a Mars térre és a Szent István térre jöttek piacozni szerdán és szombaton. Szinte minden szegedinek volt „tejes asszonya”, így nekünk is a mórahalmi Nacsa család. A kapcsolat olyan szorossá vált, hogy gyerekkorunkban nyáron egy- egy hétre „kimentünk” tanyájukra, ahol bepillanthattunk mindennapjaikba, megismerhettük a tanyasi élet szépségeit, kihívásait.

A megélt évtizedek tapasztalatai után kaptam a megtisztelő feladatot, hogy szélesebb körű szolgálatra vállalkozzak. Amikor az aktuális politikai hatalom szembefordul a társadalommal és öncélúvá válik, változásra van szükség. Ilyen érzésem volt a ’ 80-as évek vége felé is, amikor a politikai változást akaró MDF-be léptem be. Rendszerváltás lett az eredmény. Azt akkor tömegek akarták. Ma is a regnáló politikai pártok irányítják társadalmunkat. Összes taglétszámuk nem éri el a 100.000 főt (a népesség 1 %-át). A vezető hatalom a felét sem, mégis ők határozzák meg életünket. A kicsi irányító csapat ismeri a hatalom törvényét: „Minden hatalom titka abban áll, tudni, hogy mások még gyávábbak, mint a hatalomban lévők”. Az ellenük fellépők nem számíthatnak kíméletre, de a harcot vállalnunk kell, mert a helyzet csak rosszabbá válik és ha nem teszünk semmit bármi okból is most, utódainknak kell megvívni azt. Felelősségünket a kialakult helyzetért nem háríthatjuk rájuk. A hatalmi arrogancia és dölyfösség, a szegénység, a kivándorlás, a korrupció, értelmetlen beruházások, a társadalmi igazságtalanságok, az egészségügyi ellátás hiányosságai, az iskolák államosítása, a családok eladósodása, kiszolgáltatottsága, a fiatalok reménytelensége, az idősek létbizonytalansága, stb. 4 millió szegény országához és szeretet helyett a gyűlöletkeltéshez vezetett. A pártok felelősen kell, hogy megoldásokat kínáljanak választási programjaikba és megpróbálják azt a választópolgárok felé eljuttatni. Nem könnyű feladat a médiahatalom birtoklásával szemben. Jó esetben 50 % körüli a szavazási hajlam és ennek kb. fele, azaz a népesség maximum ¼-e határozza meg sorsunkat. Mondhatjuk, a szavazni nem akarók döntik el, kik kerüljenek hatalomra. Ez az ő nagy felelősségük. A másik felelősség a pártoké, akik képesek szembefordítani magyart a magyarral, barátot a baráttal, családtagokat egymással. Ez akkor van így, ha a hatalom megszerzés a cél és nem a nemzet szolgálata. Ma azonban csak a pártokráciával lehet hatalomra jutni, illetve a hatalmat leváltani és szolgálattá átalakítani azt. A civil, szakmai, sport és hobbi szervezetek erre még nem képesek, pedig létszámban jóval erősebbek, de a hatalom sok szervezet élére saját katonáit ültette. Ebben a helyzetben vállaltam el a felkérést a Szeged 2-es választókerületben Család, szeretet, feladat szlogennel.  Ahogyan Szeged és a választókörzetemhez tartozó 12 homokhátsági település egymásra volt és van utalva, történelmünkben egymásra építkeztünk, ezt az összetartozást szeretném erősíteni. Munkahelyteremtő és megtartó beruházásokkal, valamint a bérunió elérésével állíthatjuk meg az elvándorlást és remélhetjük gyermekeink, családtagjaink visszatelepülését. Az Európai Uniós tagságnak akkor van létjogosultsága, ha egyenlő munkáért egyenlő bért fizetnek és ne egy olcsó munkaerőt adó gyarmati ország összeszerelő rabszolgamunkásai legyünk saját hazánkban.

Képviselőjelölti vállalásaim között szerepel az agrárgazdaság területén az önellátás adottságokon alapuló visszaállítása, az éghajlatváltozásra adandó válaszok kidolgozása, nemzeti földvagyonunk és vízbázisaink védelme, a Duna-Tisza csatorna megépítése, valamint a tanyai gazdálkodás megőrzése, Szeged tekintetében a déli vasúti és közúti híd megépítése, a városrészek és a Homokhátság infrastrukturális fejlesztése. Oktatás vonatkozásában az általános és középiskoláinkban a mezőgazdasági, a honvédelmi és pénzügyi ismeretek tanterv szerinti képzése önkormányzati keretek között. Tájvédelem tekintetében a műanyagmentes bolygó visszaállítása, természeti értékeink és örökségünk megőrzése. A hagyományos szegedi és környéki sportélet segítése, a vízi, a gyalogos és kerékpáros turizmus fejlesztése.

 

Külön figyelmet fordítok egyrészt a nyugdíjasok megbecsülésére, amelynek segítésére megalakítottuk a Jobbik Nyugdíjas Tagozatát, amelynek célja konzultációs tanácsadói testületként segíteni a Jobbikot, ajánlásokat megfogalmazni, tanácsot adni a nyugdíj- és idősellátási politika kialakításához. Továbbá a nyugdíjas társadalom részére szervezett közéleti fórumokkal és szabadidős programokkal közösségépítő feladatokat is el kíván látni. Másrészt a fogyatékkal élők életminőségének javítását is fontos feladatomnak tekintem, hiszen ők is ugyanazt a megbecsülést és figyelmet érdemlik, mint mindannyian.

Amennyiben egyetértenek elképzeléseinkkel, kérem javaslataikkal és szavazataikkal támogassák fejlesztési terveink megvalósítását Szegeden és a Homokhátságon egy közös szebb jövő elérése érdekében.

 

A Jobbik a nép pártján.

A bejegyzés trackback címe:

https://fackelmannistvan.blog.hu/api/trackback/id/tr8513687018

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása